صفحه اصلی / اطلاعات تخصصی / طراحی داخلی سنتی، چه المان هایی به کار ببریم؟

عناصر مورد استفاده در دکوراسیون منزل سنتی

در یک دکوراسیون سنتی ایرانی نقوش و رنگ ‌ها حرف اول را می ‌زنند. بیشتر حس خوبی که از این سبک دکوراسیون ناشی می ‌شود حاصل همین توجه به رنگ و طرح و نور در خانه است. اگر به دنبال اجرای دکوراسیون سنتی ایرانی در خانه ‌تان هستید، به دنبال آیتم ‌هایی با طرح و رنگ ‌های سنتی باشید. بیشتر لوازمی که در فروشگاه ‌های صنایع دستی به فروش می ‌رسند آیتم‌ های فوق ‌العاده‌ ای برای تزئین خانه به سبک سنتی ایرانی هستند. گلیم‌ های ایرانی، آویزهای سنتی، پشتی‌ های طرح ‌دار و کوسن‌ هایی با طرح سنتی فضای خانه را جذاب ‌تر می ‌کنند.

وقتی نام دکوراسیون سنتی می آید در ذهن بسیاری ما خانه هایی با پنجره ارسی شکل می گیرد، پس شما هم آستین ها را بالا بزنید و از این عنصر سنتی نیز در دکوراسیون منزل خود استفاده نمایید.

رنگ در دکوراسیون سنتی

طبیعتا یکی از مهم ترین المان ها و عناصر در هر دکوراسیون منزلی، رنگ آن است. این موضوع در رابطه با دکوراسیون سنتی نیز وجود دارد.

یکی از اصلی ترین راه ها برای داشتن سبک سنتی در این خانه استفاده از دیوار آجری است. دیوار آجری می تواند با تداعی خانه های قدیمی، دکوراسیون سنتی شما را به فضایی گرم و دنج نیز تبدیل کند. نمونه این حس خوب را نیز در این تصویر مشاهده می کنید. 
علاوه بر این، استفاده از کاشی های سنتی بر روی هر کدام از پله ها نیز در زیبایی این دکوراسیون سنتی افزوده است. بنابراین کافی است که فضای خانه خود را بررسی نموده، پتانسیل های آن را پیدا کنید  و آنها را به کار بگیرید.

تنظیم و گردآوری : فاطمه پهلوان زاده