صفحه اصلی / اطلاعات تخصصی / چوب در دکوراسیون، از آشپزخانه تا درهای ضدسرقت

زندگی ما به چوب و سایر مصنوعات آن گره خورده است و در هر گوشه‌وکناری از خانه ردی از جنس یا طرح چوب را می‌توان پیدا کرد. ارتباط ما با چوب از همان درهای ورودی شروع می‌شود و به مبلمان خانه و دکوراسیون آشپزخانه می‌رسد. 

دکوراسیون آشپزخانه و انواع کابینت

برای انتخاب کابینت‌ها باید به سبک چیدمان خانه دقت کنید و اگر طرفدار مدرنیته هستیم، سراغ طرح‌های ساده و مدرن برویم. اما اگرخانه را با حال‌وهوای کلاسیک طراحی کرده‌ایم، بدون شک دکوراسیون آشپزخانه نیز، به کابینت‌هایی با نقوش بیشتر و سبک کلاسیک نیاز دارد.

کابینت کلاسیک

ستون‌ها و معماری بناهای رومی را به ما یادآور می‌شود و زیبایی منحصربه‌‌فردی در نقوش آن می‌توان دید که همگی جلوه‌ای زیبا دارند و به پایداری سبک کلاسیک خانه بسیار کمک می‌کنند.

در این سبک هیچ فضایی فدای زیبایی نشده است و کم‌ترین جا، مثلا یک ستون کم‌عرض هم، قابلیت باز شدن و .نگهداری وسیله را دارد. این نوع کابینت‌ها معمولا از جنس ام‌دی‌ام و روکش‌های انواع چوب‌های مرغوب هستند

کابینت مدرن

در یک خانه با سبک‌وسیاق مدرنیته، سادگی عنصر اصلی در دکوراسیون آشپزخانه است و این امر در طراحی کابینت‌ها نیز باید رعایت شود. دیگر خبری از پیچیدگی‌های نقوش معماری رومی نیست و در این‌جا رنگ‌ها هستند که حرف اول را می‌زنند و به جای نقش‌ونگار جلوه‌گری می‌کنند. بنابراین توجه به رنگ بسیار مهم است و باید هماهنگی یا تضادی منطقی با رنگ سایر لوازم دکوراسیون خانه داشته باشند.

درهایی که پیش از دکوراسیون منزل دیده می‌شوند

درها اولین وسیله‌ی چوبی هستند که در هر جایی با آن‌ها روبه‌رو می‌شویم و زیبایی آن پیش از دکوراسیون خانه در چشم می‌نشیند. درهای حیاط یا درهای لابی و همچنین درهای ورودی آپارتمان، تأثیر به‌سزایی در زیبایی خانه دارند و در واقع نماینده کیفیت و زیبایی ساختمان هستند.

درهای لابی

تنوع و زیبایی درهای لابی و تالارها دست شما را در انتخاب باز گذاشته است و باید کمی در انتخاب آن وسواس به خرج دهید. بهتر است در انتخاب این نوع درها طرفدار سادگی نباشید و سراغ نقوش و پیچیدگی‌های طراحی باشید. کیفیت رنگ، روکش مقاوم، زیبایی نقوش، براق بودن و کیفیت چوب به‌کار رفته از مواردی است که باید در انتخاب درهای لابی باید به آن‌ها دقت کنید. همچنین دستگیره از ملزومات درها هستند که هیچگاه از اهمیت آن‌ها کاسته نمی‌شود و برای درهای لابی بهتر است از یک طرح مجلل استفاده کنید تا با سبک نقوش در هماهنگ باشد.

درهای ورودی

وقتی به درهای ورودی می‌رسیم باید دقت کنیم که در انتخاب این نوع درها، قبل از زیبایی، امنیت حرف اول را می‌زند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که سراغ درهای ضد سرقت بروید و آسایش ساکنان خانه را تأمین کنید. درهای ضدر سرقت نیز تنوع مطلوبی در هنگام انتخاب دارند و زیبایی و نقش و رنگ آن‌ها محدود نیست. در واقع عنصر زیبایی به‌واسطه ایمن بودن فراموش نشده و در بین آن‌ها می‌توانید انتخابی بسیار شیک و زیبا داشته باشید. زیبایی هنر طراحی با کیفیت تکنولوژی روز با هم آمیخته شده‌اند تا درهای ضد سرقت ورودی، علاوه بر تأمین آرامش شما، جلوه‌ای تماشایی به درگاه خانه نیز بدهند.

چوب‌ها در هر گوشه از زندگی ما رخنه کرده‌اند و نقشی همیشگی دارند. بنابراین باید در انتخاب و خرید لوازم چوبی بسیار دقت کنیم تا خانه‌ای آرامش‌بخش و جذاب داشته باشیم.

تنظیم و گردآوری : فاطمه پهلوان زاده